Portfolio

Wyspa dzieci

Wychowanie to proces. Świadomy i celowy. To my rodzice ustalamy w nim zasady i reguły. Prowadzimy z dziećmi gry interpersonalne, często manipulujemy i spekulujemy. Czy mamy świadomość, że wychowanie to tylko jeden z elementów kształtowania człowieka?

Czytaj dalej »

Mamo, to moja najlepsza przyjaciółka!

– Mamo, to moja najlepsza przyjaciółka! 
– Mamo, nie będę się z nimi bawić! 
– Mamo, ratuj !

Któreś z tych wyznań słyszysz od swojej pociechy przy okazji każdej wizyty na placu zabaw?

Czytaj dalej »

Przychodzi baba do lekarza

Przychodzi baba do lekarza..., tak w zamierzchłych czasach zaczynały się kawały różnego sortu. Moda na takie żarty dawno przeminęła, ale z powiedzonka można skorzystać przy okazji rozmowy o kobiecym zdrowiu.
Czytaj dalej »

Planowanie ślubu

Już mi niosą suknię z welonem... Mandelsonem stukają kopyta.

Te słowa starej piosenki nuci niejedna panna młoda na chwile przed wielkim dniem… Wzruszona, szczęśliwa, najpiękniejsza i z uśmiechem na twarzy wkracza na nową drogę życia. Po wszystkim człowiek najczęściej pamięta tylko to, że było pięknie, że wszystko się udało ale zanim będzie suknia, weselne dzwony, zanim kościół utonie w kwiatach przyszłą, młodą parę czeka mnóstwo pracy.

Czytaj dalej »

W myśli, w mowie, w sercu, na ślubnym kobiercu

Stara jak świat, dziś już zapomniana wróżba. Jednak ślubny kobierzec jak najbardziej aktualny. Ludzie śluby biorą, a wokół samej uroczystości mnóstwo wątpliwości, zamieszania, dylematów. Pierwszy zazwyczaj to ten, kiedy ślub brać. Ludowe przesądy mówią, żeby koniecznie w nazwie ślubnego miesiąca znalazła się literka R.
Czytaj dalej »